Paneelmaja vannitoa remont – kuidas seda õigesti teha?

Kas paneelmaja vannitoa remont saab muuta pimeda ja kitsa ruumi multifunktsionaalseks ja hubaseks ruumiks?

Ikka saab.

Häid näiteid on palju. Kuid samuti on palju võimalusi asi ka vussi keerata.

Väikese vannitoa remont võib olla keerulisem kui uue ja tühja vannitoa kujundamine, kuid tänapäevaste vahenditega on palju võimalusi. Tuleb lihtsalt asjad hästi läbi mõelda. Samuti on väikese vannitoa jaoks valikus sanitaartehnikat ja mööblit, mis on loodud just seda tüüpi interjööri silmas pidades.

Artiklist saada teada, kuidas vannitoa remonti planeerida ning palju see maksab ja aega võtab.

 

Vannitubapluss teenused: vannitoa remont ja vannitoa renoveerimine

Meie vannitoa remondi teenused hõlmavad kõiki spetsiifilisi vannitoa ehituse, vannitoa remondi ning wc ehituse töid. Samuti põnevaid erilahendusi, millega saad tutvuda valminud tööde lehel.

Meie teenuse eelised on töödele antav garantii, ulatuslik oskusteave ning läbimõeldud ja sujuv projektijuhtimine.

Kogu planeerimise ja teostamise faasi vältel on sul pädev kontaktisik, kes vastab küsimustele ja hoolitseb kõige tellimusega seonduva eest.

Samuti aitame leida viisid, kuidas võimalikult meeldivalt “üle elada” periood, mil kodus käivad lammutus-, ehitus- ja viimistlustööd.

Vannitoa remondi pakkumist või mistahes renoveerimisega seotud küsimuse saad kõige hõlpsamalt edastada läbi kontaktilehe vormi.

 

Kas paneelmaja vannitoa remondil piisab ainult iluoperatsioonist?

Paneelmaja vannitoa remont võib tähendada väikest remonditööd ja viimistlust, aga ka vannitoa keerukat ümberehitust.

Mõnikord piisab uuest värvist, uuest valamust või erinevast valgustusest, et taastada veidi vananeva vannitoa välimus.

Kuid põhjaliku renoveerimise puhul nõuab ka kõige pisema vannitoa remontimine arvestatavat väljaminekut ja muidugi ka aega.

 

Paneelmaja vannitoa planeerimispõhimõtted

Kui soovid täiesti uut vannituba, algab töö lammutamisega. Nii seintelt ja põrandalt tuleb eemaldada sanitaartehnika kui plaadid, mõnel juhul välja vahetada ka vee- ja kanalisatsioonisüsteemid ning uuendada elektrisüsteem.

Elektri- ja veetorude seisukord selgub sageli alles pärast lammutamist, kuid igaks juhuks tuleks seda juba võimaliku aja- ja kulutegurina arvesse võtta. Üldjuhul on põhjaliku remondi puhul soovitatav vanad torud välja vahetada, isegi kui need on veel suhteliselt terved, sest tõenäoliselt ei toimu järgmine remont varem kui 15 aasta pärast.

 

Need vannitoad on väikesed ja praktilised

See oleks liiga hea, et tõsi olla, kuid paraku ei muuda remont vannituba suuremaks. Nii et jää realistlikuks ja otsi plaani tehes kompromisse. Näiteks vihmadušiotsik saab pakkuda sarnaselt vannile lõõgastavaid hetki, kuid jätab rohkem ruumi liikumiseks ja muule sisustusele.

Pööra tähelepanu nii sisustuse esteetikale kui funktsionaalsusele. Mitte igal aksessuaaril, mis annab ilusa välimuse, pole praktilist kasutust. Väikese vannitoa ruumi piiratust arvestades peaks iga asi ka praktiline olema.

 

Kui palju maksab paneelmaja vannitoa remont?

Aga kui palju maksab paneelmaja vannitoa remont? Kulud sõltuvad loomulikult paljudest erinevatest teguritest. Vannitoa puhul mängivad ainuüksi valitud tooted suurt rolli. Kuid toodetest enam oleneb projekti maksumus siiski sellest, kui palju on vaja seinatagust kommunikatsiooni ning mida tegelikult teha on vaja.

Vannitoa remondi hinda mõjutab ka see, kas soovid teha muudatusi ruumijaotuses ja konstruktsioonides. Näiteks seinte teisaldamine nõuab sageli äravoolutorude ümberpaigutamist ja põrandaliistude uuendamist.

Ja kui vanades ehitusmaterjalides on asbesti, tuleb lammutada eriti hoolikalt. See suurendab renoveerimise maksumust, nagu ka võimalikud niiskuskahjustused. Kahjustused tuleb aga kindlasti parandada, neid ei tohi peita uute pindade alla.

Erilahendustega suurenevad ka vannitoa remondikulud. Erilahenduste hulka kuuluvad näiteks kumerad dušiseinad.

Vanades vannitubades on sageli ohutuse huvides vaja uuendada ka torud ning elektrijuhtmestik, ja neil on suur mõju vannitoa renoveerimise kogukuludele.

 

Mis veel mõjutab paneelmaja vannitoa remondi hinda?

Lisaks materjali- ja tööjõukuludele tuleb arvestada ka vana vannitoa lammutamise ja utiliseerimise, aluspõranda võimaliku remondi ning uute inventari ja torustiku paigaldamise kuludega.

Mõnikord saab planeeringu tegemisel abiks olla ka professionaalne sisekujundaja. Ka see võib suurendada projekti üldmaksumust, kuid võib olla seda väärt nii esteetika, pikaealisuse kui funktsionaalsuse seisukohalt.

 

Vannitoa remondi mõju kinnisvara väärtusele

Samal ajal võib vannitoa põhjalikul renoveerimisel olla oluline positiivne mõju kinnisvara väärtusele. Hästi teostatud vannitoa remont võib tõsta kinnisvara väärtust ja lühendada müügiperioodi, kui konkureerivate pakkumiste sanitaarruumid ei ole niivõrd heas seisukorras.

Loomulikult sõltub see ka kasutatud materjalide kvaliteedist, teostatud tööde professionaalsusest ja kinnisvara üldisest seisukorrast.

Kuivõrd toaremont kestab värskena paar-kolm aastat, on ka mõju kinnisvara hinnale märkimisväärselt väiksem.

Vannitoa remondi maksumus on küll suurem, kuid kuna see kestab kaua, siis tõstab see ka väärtust nii täna kui ka tulevikus.

Seetõttu eelistavad paljud paneelmaja korterite omanikud esmajärjekorras (ja tulevikus kinnisvara müümise kaalutlustel) ette võtta just keerulisema märgruumi remondi.

 

Kuidas saada vannitoa remondi hind odavamaks?

Mõned inimesed otsustavad vannitoa remondi teha ise, et raha säästa. Kuid isegi ambitsioonikatel isetegemise entusiastidel käivad renoveerimistööd sageli üle jõu.

Ka lihtsamate tööde nagu plaatimine, kipsplaadi panek või seina krohvimiseks pole vaja mitte ainult käelisi oskusi, vaid ka teadmisi materjalidest, õigest tehnikast ja spetsiaalsetest tööriistadest.

Lisaks ei saa kõiki töid üks inimene teha. Seega on vaja appi inimesi, kes paneks käed külge – ja neil kõigil peab selleks vaba aega olema.

Küsimus on ka ohutuses. Kuigi veeb on täis videoid ja blogipostitusi, mis räägivad isetegemise lihtsusest, on ka kuldsete kätega inimesel keeruline keerukaid töid ohutult teha.

Ilma õigete spetsiaalsete tööriistadeta ja oskusteta võivad veekahjustused kiiresti tekkida.

 

Professionaalid Vannitubapluss.ee-st

Kui kõike seda arvesse võtta, on professionaalsed vannitoa ehitajad enamikel juhtudel kiiremad, paremad ja odavamad. Nad töötavad koostöös ja paralleelselt, on välja õppinud ja seda kõike varem korduvalt teinud, ning omavad vajalikke profesionaalseid tööriistu.

 

Professionaalid aitavad teha parima plaani

Kui teha koostööd professionaalsete remontijatega, siis võib loomulikult eeldada, et ettevõte ei taga mitte üksnes meisterlikku tööd, vaid aitab luua ka parima planeeringu ja visuaalse mulje arvestades ka sinu soovidega.

Näiteks saab väikest ruumi visuaalselt suurendada suuremate plaatidega.

Interjööri saab optiliselt suurendada ka heledate värvidega. Erksad värvid ja läikivad pinnad peegeldavad valgust ja muudavad ruumi tegelikust suuremaks.

Samuti on väikese vannitoa jaoks valikus sanitaartehnikat ja mööblit, mis on loodud just seda tüüpi interjööri silmas pidades.

 

Remondi nii, et vannituba oleks lihtsam hooldada

Kuid see ei tähenda, et projekti peaks 100% sisse ostma, parimad vannitoad ehitatakse siiski alati remondifirma ja kliendi koostöös, kus klient mõtleb kaasa, millist vannituba ta täpselt soovib.

Üks aspekte, mis on aastakümnete jooksul teinud suure arengu, on see, et moodsate vannitubade koristamine on muutunud lihtsamaks, kuid seda muidugi eeldusel, et sellele on vannituba planeerides ja disainides mõeldud.

Paljudes vanemates paneelmaja vannitubades määrduvad teatud kohad kiiresti ja on raskesti ligipääsetavad: radiaatorid, dušiukse siinid, vana madal mööbel ja üldiselt kõik pinnad, millel vesi liiga kaua seisma jääb või tolm koguneb. Vannitoa renoveerimisel on tark teha selle puhastamine ja hooldamine lihtsamaks.

 

8 nippi kergesti hooldatava vannitoa loomiseks

Sisseehitatud paigaldused ja kommunikatsioonid

Mida rohkem asju renoveerimise käigus seinalt eemaldad, seda vähem on edaspidi koristamist. Kipsi alla saab peita peaaegu kõik: torud ja liitmikud, kraanid, loputuspaagid, tualettpaberirulli ja WC-harja hoidikud, kapid, lambid.

Vaba põrandapind

Põrandale kruvidega kinnitatud tualettide asemel on parem valida seinapealne tualett.

Läikivad pinnad

Kaetud keraamika on eriti sile, katsudes siidiselt pehme ja lihtne hooldada. See tähendab, et isegi katlakivi, rasv ja tolm ei kleepu eriti pindadele.

Seinale kinnitatud WC

Erinevalt traditsioonilisest tualettpotist ei ole seina külge kinnitatud potil raskesti ligipääsetavaid nurki.

Nurka paigutatud dušš

Plaaditud seinad on kergemini hooldatavad kui klaas- või plastikseinad.

Servavabad lahendused

Väldi servi, sooni ja eendeid, kuhu võib koguneda mustus, tolm või niiskus.

Vannitoa põrand – mis materjal on parim?

Vannitoa põranda renoveerimisel on esmatähtis õige materjali valik, sest see mõjutab nii põranda esteetikat kui ka pikaealisust.

Keraamilised plaadid ja looduskivi on tuntud oma vastupidavuse ja veekindluse poolest. Kuid väga sageli neid just paneelmaja vannituppa ei valita.

Puitpõrandad pakuvad sooja ja kutsuvat esteetikat, ei pruugi need olla vannitoa jaoks parim valik, kuna on vastuvõtlikumad veekahjustustele.

Põrandamaterjali valikul mängib olulist rolli ka mugavus.

  • Kas sooviksid astuda paljajalu külmale plaatpõrandale või eelistaksid soojemat ja hubasemat korkpõrandat?
  • Või soovid paigaldada ka põrandakütte?

Samuti on oluline arvestada libisemiskindlate materjalidega, eriti vannitoas, mida kasutavad vanurid või lapsed. Tähelepanuta ei tohiks taas jätta ka materjali hooldamise vajadust ja parimaid praktikaid.

Mõned materjalid nagu looduslik kivi võivad oma välimuse säilitamiseks vajada regulaarset hooldust. Keraamikat on lihtsam hooldada.

Vannitoa seinad

Suureformaadilised valged seinaplaadid on klassika: need on neutraalsed, kohanduvad iga sisustusstiiliga ja muudavad väikse ruumi visuaalselt suuremaks.

Põrandatasapinnaliste dušikabiinide puhul on hea mõte panna põrandale dušinurga ja ülejäänud vannitoa põranda jaoks sama materjal – see loob ühtlase pinna ilma visuaalsete eraldusjoonteta, mis loob ka avara efekti.

 

Paneelmaja vannitoa remondi näidisprotsess

Toome näitena remonditööde protsessi. See protsess võib olla lühem, kui uut torustikku pole vaja, või pikem, kui tööde ulatus on suurem või ilmneb muid asjaolusid. Jätsime siit välja eritellimusel tarnitava materjali transpordiaja ja lähtusime ainult olulisemast.

Nädal 1

esmaspäev – teisipäev

Lammutustööd. vanade torude eemaldus, otste sulgemine.

kolmapäev-neljapäev-reede

Torutööd, uute seinte mäkimine, karkassi tööde algus. Elektritööd saab teostada samal ajal.

Nädal 2

esmaspäev-teisipäev

Karkassitööd jätkuvad, põrandakütte paigaldus, põranda valutööd

kolmapäev-reede

Kipsitööd, torutööde lõpp, hüdroisolatsioon

Nädal 3

esmaspäev-reede

Plaatimistööd, lae pahtledamine/lihvimine kui kipslagi

Nädal 4

esmaspäev-teisipäev

Vuukimine, silikoonid

kolmapäev-reede

Lae värvimine kui kipslagi, sisustuse ja santehnika paigaldus

 

Vannitubapluss.ee
Vannitubapluss.ee